Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan kimsesizlere ‘Sıcak Yuva’ genelgesi

 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan kimsesizlere ‘Sıcak Yuva’ genelgesi
Okunuyor Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan kimsesizlere ‘Sıcak Yuva’ genelgesi
Google News


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan kimsesizlere ‘Sıcak Yuva’ genelgesi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 81 il Valiliğine, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerine ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na kimsesizlerin barınma ve temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla genelge gönderildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın imzasıyla gönderilen genelgede vatandaşlara şefkat ve ilginin gösterilerek, gerekli hallerde psikososyal desteğin sağlanması istendi.

Kış aylarında sokakta tek bir vatandaşın dahi kalmamasını teminen gerekli iş ve işlemlerin ivedilikle hayata geçirileceği genelge ile ilk olarak il ve ilçelerdeki evsiz, mekânsız ve kimsesiz kişilerin tespiti yapılacak.

Öncelik kamu kurumu misafirhaneleri

Bu kişiler öncelikli olarak il/ilçe sınırları içerisinde bulunan kamu kurumu misafirhanelerine yerleştirilecek. Kamu kurumu misafirhanelerine yerleştirilememeleri halinde pansiyon, otel vb. yerlerde konaklamaları sağlanacak veya bir mekân bu kişilerin kışı geçirebilmeleri için tahsis edilecek.

Temizlik ihtiyaçları da karşılanacak

Barınma ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra ilde ve ilçede konaklatılan vatandaşların temizlik sağlık, temel gıda, giyim ihtiyaçları da giderilecek.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın