Beypazarı Ticaret Odası, coğrafi tescilli ürünleri tanıttı

 Beypazarı Ticaret Odası, coğrafi tescilli ürünleri tanıttı
Okunuyor Beypazarı Ticaret Odası, coğrafi tescilli ürünleri tanıttı
Google News


Beypazarı Ticaret Odası, coğrafi tescilli ürünleri tanıttı

Yaşar TONBAK / ANKARA – BHA

Beypazarı Ticaret Odası, Antalya ilinde düzenlenen Yörex’e ( Yerel ürünler fuarı) katıldı. Ticaret Odası başkanı İrfan Çelik, bu sene Antalya ilinde 12’ncisi düzenlenen Yörex, fuarında stantlarının oldukça ilgi gördüğünü söyledi.

Yörex fuarında ilçenin tanıtımına da ağırlık verdiklerini anlatan Ticaret Odası başkanı Çelik, coğrafi tescilli ürünlerin de tanıtımında ağırlık verdiklerini belirtti.

Ticaret Odası olarak, bu tür fuarlara katılmalarının ilçenin tanıtımına ve tanınmasına büyük vesile olduğuna değinen Ticaret odası başkanı Çelik, şunları kaydetti:

“Çok sayıda, oda temsilcisi yada yetkili odamız standına ziyarette bulundu. Yerel ürünlerin markalaşmasında önemli bir misyona sahip fuarda, markalaşma ve Coğrafi işaret çalışmalarının örneklerini de değerlendirmek ve diğer stantları görmek, ziyaret etmek önemliydi.”
Fuarları her zaman önemsediklerini kaydeden Ticaret Odası başkanı Çelik, “Yörex, fuarında odamız, kardeş oda dayanışması içinde, Safranbolu TSO, Zile TSO, Ürgüp TSO ve diğer oda yönetim kurulu başkanlarıyla bir değerlendirmede bulunduk. Özellikle Coğrafi tescilli ürünler oldukça ilgi odağı oldu, bunun değerlendirmesini yaptık.” 

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın