Cumhuriyet Balosu, Ereğli’de halkla buluştu

 Cumhuriyet Balosu, Ereğli’de halkla buluştu
Okunuyor Cumhuriyet Balosu, Ereğli’de halkla buluştu
Google News


Cumhuriyet Balosu, Ereğli’de halkla buluştu

Kdz. Ereğli Belediyesi, bir ilki gerçekleştirdi, otellerde, belli ortamlarda belirli kişilerce kutlanan Cumhuriyet balosunu halka açtı, Kdz. Ereğli halkı Cumhuriyete sahip çıktı.

İnönü Parkı’nda Cumhuriyetin 100. Yılına özel yapılan Halk Balosu’na Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eşi Neriman Posbıyık, belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, STK mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Cumhuriyetin gerçek sahibi halkımızdır”

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, burada yaptığı konuşmada Cumhuriyetin gerçek sahibinin halk olduğunu söyledi. Baloyu halkla birlikte yapmaya karar verdiklerini belirten Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

“İnanın bu akşam çok güzel gözüküyorsunuz. Kdz. Ereğli Belediyesi olarak baloyu kapalı alanlarda, belli kişilere yapmak yerine halkımızla, köylümüzle, esnafımızla, çocuklarımızla, gençlerimizle hep beraber yapmaya karar verdik.

Hafta boyunca, Atatürk ve Cumhuriyet temalı etkinlikler, sergi açılışları gerçekleştirdik. Esnaflarımıza, vatandaşlarımıza Türk bayrakları dağıttık. Sokaklarımızı, caddelerimizi bayraklar ile donattık. Sizlerin de katkısıyla her yer kırmızı beyaz oldu. Hepinize teşekkür ediyorum, sağ olun, var olun.  Pazar akşamı yine Cumhuriyet yürüyüşümüz olacak, ellerimizde bayraklar, yüreğimizde Atamız, yeri göğü birlikte inleteceğiz. Ardından hem yarın, hem de pazartesi akşamı Cumhuriyet konserlerimiz olacak.

Cumhuriyetin gerçek sahibi halktır. Cumhuriyete sahip çıkan halkımıza yürükten teşekkür ediyorum, 100 yılda bir gelecek bu anlamlı günü sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını sonsuz minnet ve saygıyla bir kez daha anıyorum.

Cumhuriyetimizin 100.Yılı Kutlu Olsun.. Dün, bugün, yarın ve daima, Yaşasın Cumhuriyet..”

Ereğli birlikte coştu

Başkan posbıyık’ın konuşmasının ardından Ogün Sinan’ın sunumuyla plak dinletisi gerçekleştirildi. Ardından Ankara Seymenler Kulübü dans gösterisi sundu. Kdz. Ereğli Belediyesi Halk Oyunları Ekibi Son Balo Vals gösterisi ve zeybek gösterisi sundu.

Cumhuriyet Halk Balosu’nda Ereğlililer omuz omuza türk bayrağını dalgalandırdı, marşları, şarkıları hep bir ağızdan söyledi. Gecede Nur Yoldaş ve Kartal Kaan, birbirinden güzel şarkılarıyla  katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı. Pelin Bölükbaş ve Soyutürk’te şarkılara eşlik etti.

Halk Balosunun finalinde 100. Özel Pastası kesildi. Baloda, Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından ücretsiz olarak halka ikramlarda bulunuldu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın