Depremzedeler için 5 milyon lira toplandı

 Depremzedeler için 5 milyon lira toplandı
Okunuyor Depremzedeler için 5 milyon lira toplandı
Google News


Depremzedeler için 5 milyon lira toplandı

Kocaeli Üreten ve Yöneten Kadınlar Platformu üyeleri, depremzedelere yardım için çalışmalarına devam ediyor. Platform, Hatay’daki depremde uzuvlarını kaybeden vatandaşlar için fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi planını hayata geçirmişti. Üyeler şimdi de ikinci projeleri kapsamında Hatay Defne’de 12 derslikli okul yapılması amacıyla bağış kampanyası düzenlendi. Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleşen programa Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, Milletvekili Sadettin Hülagü’nün eşi Ümmühan Hülagü, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve eşi Figen Büyükakın, ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, basın mensupları ve davetliler katıldı.

Tanıtım filmi gösterildi

Asrın felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlar için saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, 6 Şubat’tan bugüne geçen süreci kapsayan tanıtım filminin gösterimi ile devam etti.

“Bir kıyamet senaryosuydu”

Programda konuşan Vali Yavuz, “İnsanlar elbette sözlerden etkilenir ancak eylemlerden ve kişilerden daha çok etkilenir. Bunu neden söyledim? Şimdi hepimiz çocuklarımıza nasihat ederiz… Evladım şunu yap, böyle davran, şöyle terbiyeli ol diye hepimiz anlatırız ancak galiba en iyi eğitim davranışlarla ortaya çıkan olgudur. Şimdi hanımefendilerin bu davranışları bu nedenle çok kıymetlidir. 6 Şubat’ta bir kıyamet senaryosu ile karşı karşıya kaldık. Biz kamu görevlileri zaten öyle zamanlar için yetiştirildik. Bu iş için yetiştirilmiş profesyonel yöneticileriz” dedi.

“Önemli bir faaliyet”

Hep birlikte yaraların sarıldığını ifade eden Vali Yavuz, “Yolumuza devam ediyoruz. Ben hanımların gücüne her zaman inanıyor ve güveniyorum çünkü nesilleri hanımlar yetiştirir. Nezaket ve zarafeti hanımlardan öğreniyoruz, hanımların olduğu her yerde açıkçası bir nezaket oluyor. Yardımlaşma ve dayanışma duygularının bizden sonraki nesillere aktarılması bakımından da bu faaliyeti çok önemsiyorum. Burada olmaktan, böyle bir kampanyada bulunmaktan çok mutluyum” diye konuştu.

Kampanyaya destek verdiler

Gerek telefonla bağlanarak gerekse mesaj yoluyla yapılan yardımlarla birlikte Vali Seddar Yavuz, protokol üyeleri ve salonda hazır bulunanlar kampanyaya destek verdiler. Katılımın yoğun olduğu bağış programının bitimine doğru 5 milyon TL yardım toplandı. Program toplu hatıra fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın