Dilan ve Engin Polat çifti tutuklandı

 Dilan ve Engin Polat çifti tutuklandı
Okunuyor Dilan ve Engin Polat çifti tutuklandı
Google News


Dilan ve Engin Polat çifti tutuklandı

Sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve eşi Engin Polat başta olmak üzere 12 kişi hakkında kara para aklama ve vergi kaçırma iddialarıyla yürütülen soruşturmanın ilk sonuçları açıklandı. Dilan Polar ve Engin Polat dahil 12 kişi, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma, “suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi”, “Vergi Usul Kanunu’na muhalefet”, “Sayılı Kanun’a muhalefet” suçlarından tutuklandı.

Soruşturmanın son aşamasında, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 1 Kasım’da saat 01.15’te düzenlenen bir operasyonla Engin Polat, Dilan Polat, Sinem Sıla Doğu, Sezgin Polat ve çiftin avukatları Haydar Enes Çetinkaya ve Ahmet Gün dahil 24 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerin tamamı, İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Anadolu Adliyesi’ne getirildi.

Dün sabah saatlerinde savcılıktaki işlemleri tamamlanan 18 şüpheliden 16’sı tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Dilan Polat, Engin Polat, Sıla Doğu ve Sezgin Polat suç işlemek amacıyla örgüt kurma, vergi usul kanununa muhalefet, 7258 sayılı yasanın 5.1-c maddesine muhalefet ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama suçlarından tutuklandı. Avukat Ahmet Gün ise aynı suçlamalarla hakimliğe sevk edildi.

Ayrıca, Alper Kürşat Polat ve Can Doğu dahil 9 şüpheli de suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma ve vergi usul kanununa muhalefet suçlarından tutuklandı.

Mahkeme, sabaha karşı verdiği kararla Dilan Polat ve Engin Polat dahil 12 şüpheli hakkında tutuklama kararı verdi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın