Elvan Işık Gezmiş Giresun’un Sorunlarını Meclise Taşıyor

 Elvan Işık Gezmiş Giresun’un Sorunlarını Meclise Taşıyor
Okunuyor Elvan Işık Gezmiş Giresun’un Sorunlarını Meclise Taşıyor
Google News


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Üyesi Elvan Işık Gezmiş Giresun’un sorunlarını meclis genel kurulunda söz alarak gündeme taşıdı.

Her fırsatta Giresun’un sorunlarını dile getiren CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş bu kez de Espiye ilçesi Ericek yolunda “ulaşımı aksatan eksiklikleri” dile getirdi.

Meclis Genel Kurulu’nda söz alarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’na seslenen CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş şunları ifade etti: “Temsil ettiğim il olan Giresun’da 2020’de büyük bir sel felaketi yaşanmıştı. Felaketten bir yıl sonra Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı
mağduriyetin kısa sürede giderildiğini, köprü ve yolların tamamlandığını açıklamıştı. Oysa şu an Espiye-Ericek yolunda ulaşımı aksatan eksiklikler acil çözüm bekliyor. Ayrıca, geçtiğimiz ay heyelanla kapanan Espiye-Ericek yolu hâlen açılmadı. Ana yolun heyelanlı bölgesinin bir an önce trafiğe açılması, yaklaşan yağışların ve kış koşullarının dikkate alınarak bir an önce mevcut yol için çözüm üretilmesini, daha fazla araç ve personelle yolun konforlu hâle getirilmesi için çalışma yürütülmesini bekliyoruz”

Bu konuda iki ay önce önerge de veren Elvan Işık Gezmiş sözlerini; “Temsil ettiğim Giresun’un vekili olarak ilimin her türlü sorununun takipçisi olacağımı söylemek istiyorum” diyerek tamamladı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın