Genel başkan ve PM üyeleri belirlenecek

 Genel başkan ve PM üyeleri belirlenecek
Okunuyor Genel başkan ve PM üyeleri belirlenecek
Google News


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 38’inci Olağan Kurultayı için geri sayıma geçti. Ankara Spor Salonu’nda, 4-5 Kasım tarihlerinde düzenlenecek olan kurultayın ilk gününde genel başkan, ikinci gününde ise Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimleri yapılacak.

featured

CHP’de kurultay heyecanı: Genel başkan ve PM üyeleri belirlenecek

CHP 38’inci Olağan Kurultayı’nda toplam 1368 kurultay delegesi, yeni genel başkanı ve PM üyelerini belirleyecek. Genel Başkanlığa aday olabilmek için 65, PM üyeliği için ise 10 delegenin imzası gerekiyor.

Mevcut Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun delegeler tarafından tekrar aday gösterilmesi beklenirken, Manisa Milletvekili Özgür Özel’in gerekli sayıya ulaşması da tahminler arasında.

Kurultayın sloganı, “İkinci yüzyılda demokrasi ve birlik kurultayı” olarak belirlendi. Adaylar arasında uzlaşma sağlanması durumunda, PM seçimlerinin “blok liste” ve “fermuar” yöntemiyle yapılması bekleniyor.

Fermuar yöntemi uygulanırsa, bir kadın bir erkek üye PM’ye seçilecek. Divan Başkanlığı’nı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yapacağı kurultay, parti içi demokrasi ve birlik konularını ele alacak.

CHP’de kurultay heyecanı: Genel başkan ve PM üyeleri belirlenecek

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın