İnsani yardım çalışanları ve tesislerine yapılan her türlü saldırıyı şiddetle kınıyoruz

 İnsani yardım çalışanları ve tesislerine yapılan her türlü saldırıyı şiddetle kınıyoruz
Okunuyor İnsani yardım çalışanları ve tesislerine yapılan her türlü saldırıyı şiddetle kınıyoruz
Google News


Türk Kızılayı, Gazze’de bulunan Filistin Kızılayı’na ait nsani yardım deposunun bombalanması ile ilgili yaptığı açıklamada, “Ağır koşullar altında insani ihtiyaçları karşılamak için cansiparane çalışan Filistin Kızılayı çalışan ve gönüllüleri başta olmak üzere, İnsani yardım çalışanları ve tesislerine yapılan her türlü saldırıyı şiddetle kınıyoruz” dedi.

featured

Kızılay: İnsani yardım çalışanları ve tesislerine yapılan her türlü saldırıyı şiddetle kınıyoruz

Türk Kızılayı, Gazze’de bulunan Filistin Kızılayı’na ait insani yardım deposunun ağır bombardıman sonucu hasar alması ile ilgili açıklamada bulunarak şu ifadeleri kaydetti:

“Gazze’de Türk Kızılay olarak inşasına destek sağladığımız, Filistin Kızılayı’na ait insani yardım deposunun ağır bombardıman sonucu ciddi hasar aldığı, kullanılamaz halde geldiği bilgisi ve görüntüleri bugün tarafımıza ulaşmıştır. Söz konusu depo, insani yardım faaliyetlerimizde birlikte çalıştığımız Filistin Kızılayı’na ait olup Gazze’de Türk Kızılay’a ait bir depomuz bulunmamaktadır. Ağır koşullar altında insani ihtiyaçları karşılamak için cansiparane çalışan Filistin Kızılayı çalışan ve gönüllüleri başta olmak üzere, İnsani yardım çalışanları ve tesislerine yapılan her türlü saldırıyı şiddetle kınıyoruz.”

Kızılay: İnsani yardım çalışanları ve tesislerine yapılan her türlü saldırıyı şiddetle kınıyoruzYapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın