MHP İl Başkanlığı’ndan 10 Kasım etkinliği

 MHP İl Başkanlığı’ndan 10 Kasım etkinliği
Okunuyor MHP İl Başkanlığı’ndan 10 Kasım etkinliği
Google News


MHP İl Başkanlığı’ndan 10 Kasım etkinliği

10 Kasım Atatürk’ün Ölüm Yıldönümü nedeniyle MHP Malatya İl Başkanlığından duygulandıran etkinlik. MHP İl Başkanı Gökhan Gök” Bu Vatan için gözlerini kırpmadan Canlarını Feda Eden Şehitlerimizi ve Gazilerimizi Rahmetle, Minnetle Anıyoruz”

Kayhan İNCEOĞLU – BHA / Malatya

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanlığı ve Milliyetçi Hareket Partisi Malatya KAÇEP Birimi 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü sebebiyle Malatya’da ticari faaliyetlerini icra etmekte olan esnaflara Türk Bayrağı ve Atatürk Posteri hediye etti.

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Gökhan Gök, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ile ilgili bir mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajda “Biz kimsenin düşmanı değiliz, yalnız insanlığın düşmanı olanlara düşmanız.’ diyerek yıllar öncesinden tüm dünyaya büyük insanlık dersleri veren ve bizlere hür ve tam bağımsız bir vatan bırakan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e minnettarız.” diyen Başkan Gök’ün mesajının devamı şöyle:

“Atatürk’ün izinden gitmek herkesin harcı değildir”

“Türk Büyüklerimizden Vezir Tonyukuk’un ‘Çoklar Diye Korkma, Azız Diye Çekinme’ sözünün vücuda geldiği bir yer varsa; tüm dünya bilir ki o yer Anadolu topraklarıdır. Bunu yapan da hiç şüphesiz Merhum Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıdır. Bir avuç insan ve onların iman gücüyle neler yapılabileceğini tüm dünyaya gösterdiler. Devasa teknolojik silahlar ve büyük ordulara rağmen emsali görülmemiş bir zaferin mümessili oldular.

Atatürk, Türk milletinin varlığına kast eden her türlü sinsi tertibin farkına vararak onları deşifre etmiş, milleti uyandırmış ve bağımsızlık meşalesini yakarak Türk milletinin yolunu aydınlatmıştır.

Türk Milleti’nin milli menfaatlerinden ve tam bağımsızlığından asla taviz vermeyen; baskıya, dayatmaya, esarete ve zulme karşı boyun eğmeyen bir politika izlemiş; Türk’e dair ne varsa dünya tarihine adeta ilmek, ilmek işlemiştir. Dünyanın ender rastladığı bir dehanın, gururlu ve başı dik savunucularıyız.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün adının gölgesine sığınarak sapkın yollara girmeye çalışanlar ve kimlerle iş tuttuğu belli olmayanlar bilsinler ki; onun hatıralarını, hedeflerini, bizler için çizdiği o rotayı kimselere bırakmayacak; Milliyetçi Hareket Partisi olarak her daim sancağını taşımaktan iftihar edeceğiz. Çünkü milletini seven, milleti için büyük savaşlar vermiş, Türklüğünü her daim onur nişanesi gibi taşımış bir öndere yakışmak ve onun izinden gitmek herkesin harcı değildir.

‘Biz kimsenin düşmanı değiliz, yalnız insanlığın düşmanı olanlara düşmanız.’ diyerek yıllar öncesinden tüm dünyaya büyük insanlık dersleri veren ve bizlere hür ve tam bağımsız bir vatan bırakan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e minnettarız. Sadece bedenen aramızda ayrılmış olmasından müteessir; hala fikirleri ve bize miras bıraktığı değerlerden ötürü gururluyuz.

Vefatının 85’inci yıldönümünde Ulu Önderimizi saygı ve özlemle anıyoruz.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın