Sivas’ta hastane kadrosuna yeni hekimler atandı

 Sivas’ta hastane kadrosuna yeni hekimler atandı
Okunuyor Sivas’ta hastane kadrosuna yeni hekimler atandı
Google News


Sivas’ta hastane kadrosuna yeni hekimler atandı

Hakan BAKAR/SİVAS-BHA

Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Fidan, “Yaklaşık 40 gün içerisinde hastanemize 23 hekim kazandırıldı. 4’i yan dal, 6’ü ana dal olmak üzere 10 uzman hekimimiz hastanemizde hizmet vermeye başladı. Romatoloji Uzmanı Dr. İlker Yalçın, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Eren Aslan, İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Fadime Aktaş Koç ve Gökmen Asan, Tıbbı Genetik Uzmanı Dr. Yeşim Sidar Duman, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Fatıma Türker Yılmaz, Nefroloji Uzmanı Dr. Erhan Akkaş, Çocuk Endokrinoloji Uzmanı Dr. Senem Esen, Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Ömer Tekin ile Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Nihal Çelenli Asla hasta kabulüne başlamıştır.” dedi.

Başhekim Uzm. Dr. Mehmet Fidan, hekim kadrosunun güçlenmesinin hastanenin her alanında büyük bir katkı sağlayacağını vurgulayarak şunları ekledi: “Hastanemizde kaliteli sağlık hizmetine katkı sunan her hekimimiz oldukça değerlidir. Çocuk Endokrinoloji Uzmanımızın kadromuza katılması önemli bir eksiğimizi telafi etmiştir. Yeni atamalarla Romatoloji, Nefroloji, Onkoloji ve Genetik branşlarında hekim sayımızı ikiye çıkarmış, poliklinik başvuruları yoğun olan İç Hastalıkları, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon ve Kadın Hastalıkları ve Doğum branşlarında da yeni poliklinik açmış olduk.” dedi.

Fidan, “Bu yeni hekim atamalarıyla hastanemiz, daha fazla hastaya daha iyi sağlık hizmeti sunma kapasitesini artırmış ve uzmanlık alanlarında artan taleplere daha iyi yanıt verebilir hale gelmiş bulunmakta. Hasta memnuniyetini ve sağlık sonuçlarını geliştirmeye yönelik bu adımlar, hastanemizin misyonunu güçlendirmektedir.” ifadelerini kullandı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın