Uluslararası toplum hastalar için tercih yapmak zorunda

 Uluslararası toplum hastalar için tercih yapmak zorunda
Okunuyor Uluslararası toplum hastalar için tercih yapmak zorunda
Google News


Bakan Koca: Uluslararası toplum hastalar için tercih yapmak zorunda

ANKARA – BHA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İsrail’in Gazze’deki hastanelere yönelik saldırıları ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile uluslararası topluma çağrıda bulundu.

Bakan Koca, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Uluslararası toplum, hastaları bilerek ölüme terk etmekle hayatlarını kurtarmak arasında bir tercih yapmak zorunda. Gazze’de faaliyet gösteren Türk-Filistin Dostluk Hastanesi, yakıtının tükenmesi ve İsrail’in devam eden saldırıları sonucunda dün faaliyetine tamamen son vermek zorunda kalmıştır. İlgili kurumlara ve uluslararası topluma yönelik tüm uyarılarımıza, çağrılarımıza rağmen!”

“Tüm desteği vermeye hazırız”

“Türkiye olarak, elde hiçbir imkân bulunmadığı için hastaneden mecburen taburcu edilen kanser hastalarının tedavilerine devam edilmesi, Gazze’deki diğer çocuk ve erişkin yoğun bakım hastalarından ihtiyacı olan ve tıbbi açıdan uygun olarak değerlendirilenlerin gerekli koordinasyon sağlanarak en kısa sürede ülkemize nakli konusunda tüm desteği vermeye hazırız. Uluslararası toplumun ve ilgili kurumların çağrımıza bir an önce cevap vererek harekete geçmesini bekliyoruz. Uluslararası toplum ve ilgili kurumlar, hastaneye yapılan saldırıları önleme konusunda maalesef yeterli girişimde bulunmamıştır. Şimdiyse hastaların hayatını kurtarmak kaçınılmaz görevdir. Hastaların hayatını kurtarmak dışındaki tek seçenek, hastaları bilerek ölüme terk etmektir. “Bunun sorumluluğunu alabilirim.” diyen var mı?”

 

 

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın